10 bin kişi aranıyor

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, ödenmesi gereken acil borç nedeniyle kampanya başlattıklarını söyledi. Akgören: 1965 Lira yardım edecek 10 bin Eskişehir gönüllüsü arıyoruz.

Pinto’ya 511 bin 698 Euro borç var. Bu işi 15-20 gün içinde çözmemiz lazım. Boffin’e 410 Euro + Faiz borç var. Bunun için 8-9 günümüz var. Toko’ya 296 bin 800 Euro + Faiz borç var. Dahası var ama en acilleri bunlar. Bu üç dosyanın acilen çözülmesi gerekir. Bu artık sadece yönetimin değil Eskişehir’in sorunudur. Eskişehir’den yardım talep ediyoruz. Pinto’dan küme düşürme, Boffin ve Toko’dan eksi altı puan cezaları kapıda. Kalan tüm maçları kazansak da bu borçlar ödenmezse mücadele boşa gidecek. Göreve geldikten sonra altı milyonun üzerinde kaynak bulduk, aktardık. Dosyalar acil olmasa bunları anlatmazdık. Kendi içimizde hallederdik ama zaman yok. Çaresiz kaldığımız için kampanya başlatmak istiyoruz. 1965 Lira yardım edecek 10 bin Eskişehir gönüllüsü arıyoruz. 1965’i kurtuluşun şifresi olarak görüyoruz. Yönetim olarak 1 milyon destekle kampanyayı başlatıyoruz. Taraftar elbette destek verebilir ama daha çok hali vakti yerinde olan Eskişehirliler’i göreve davet ediyoruz. Bu üç dosya yüzünden küme düşersek Eskişehirspor değil Eskişehir küme düşer.

Başkan Akgören, siyah-kırmızılı kulübün borcunun her geçen gün arttığını belirtti. Geçmişte futbolcularla yapılan anlaşmaların yabancı para cinsinden yapıldığını ve kur artışıyla birlikte borçların da giderek arttığını aktaran Başkan Akgören, kulübü yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Başkan Akgören, “Eskişehirspor'un kalan 10 maçında taraftarlarımızı takımımızı desteklemeye davet ediyoruz. Kalan maçlarımız bizim için çok önemli. Eskişehirspor'da daha önce oynamış futbolcuların ödeme dosyaları bulunuyor. Kur artışı ülke ekonomimize nasıl darbe vuruyorsa kulübü de etkiliyor. Nedeni ise futbolcularla anlaşmalar yabancı cinsten para ile anlaşılmış. Her gün faizler işliyor, borcumuz her geçen gün artıyor. Ancak şu an için yapabileceğimiz bir şey yok. Bizler bu kulübü yaşatmak için göreve geldik. Emanete sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

“Eskişehirspor'un FIFA'da bekleyen borçlarını kapatabiliriz”

FIFA’da bekleyen dosyaların kapanması ve kulübün maddi açıdan rahatlaması için bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Başkan Akgören, “Eskişehirspor'un borçlarının tamamının ödenmesi için projeler üretiyoruz. Bu konuda devletin ilgili makamları ile temas halindeyiz. Kısa süre sonra bu sorunları da çözeceğiz. Eskişehirspor'un kuruluş tarihi olan 1965 tarihini baz alarak Eskişehirspor'un kurtuluşu için 1965 lira tutarlı bir kampanya düzenleniyoruz. Eskişehir'den seçilen milletvekillerimiz, resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra sivil toplum kuruluşları, sanayiciler ve yurt dışında yaşayan Eskişehirlilerin yanı sıra kent halkını Eskişehirspor'u omuz atmaya, bu kampanyaya davet ediyoruz. Eğer 10 bin kişiden 1965'er lira para toplarsak Eskişehirspor'un FIFA'da bekleyen borçlarını kapatabilir ve takımımızı bu zor durumdan kurtarabiliriz" ifadelerini kullandı.


Paylaş

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Diğer Haberler